Menu
Sepetim

Müşteri Hizmetleri

 1.0 Üyelik

 • 1.1 - Üye Olmak
 • 1.2 - Üyelik İptali
 • 1.3 - Üye Güvenliği
 • 1.4 - Eposta Mesaj Listeleri
 • 1.5 - Kullanıcı Adı (Eposta) Değişikliği
 •  2.0 Alışveriş

 • 2.1 - Alışveriş Sepeti
 • 2.2 - Ürün Seçimi
 • 2.3 - Sipariş Verme
 • 2.4 - Taksitli Alışveriş
 • 2.5 - İndirimler & Kampanyalar
 • 2.6 - Satış Sözleşmesi
 •  3.0 Garanti & İade

 • 3.1 - Garanti Koşulları
 • 3.2 - İade Koşulları
 •  4.0 Kargo & Gönderi İşlemleri

 • 4.1 - Kargo Ücretleri
 • 4.2 - Kargo Süreleri
 • 4.3 - Gönderi Güvenliği
 • 4.4 - Teslimatta Dikkat Edilmesi Gerekenler
 •  5.0 Gizlilik Politikası

 • 5.1 - Telif Hakkı ve Sorumluluklar
 • 5.2 - Reklam Dağıtımları
 • 5.3 - Session ve Cookie Kullanımları
 • 5.4 - Bilgi Paylaşımı
 •  6.0 Hakkımızda

 • 6.1 - İrtibat Bilgileri •  1.0 Üyelik


  1.1 - Üye Olmak


  Sitemize üye olmak için Yeni Üye Kayıt sayfamıza giderek üyelik sözleşmesini okuduktan sonra ilgili bölümleri doldurmanız yeterlidir. Üye olmak oldukça basit ve hızlı bir işlemdir. Üye olmanız hiç bir yükümlülük altına girdiğinizi ifade etmez. Dilediğiniz zaman üyeliğinizi sonlandırma hakkına sahipsiniz. Üye olduğunuzda eğer mesaj listemize üye olduysanız kampanyalardan, indirimlerden ve yeniliklerden öncelikli olarak haberdar edilirsiniz. Mesaj listemize üye olmadığınız takdirde her ay alacağınız mesaj sayısı zorunlu mesajlar hariç en fazla birdir. Zorunlu mesajlar, sipariş onayı veya size özel gönderilecek tanıtım amaçlı olmayan mesajlardır

   

  1.2 - Üyelik İptali


  Üye dilediği zaman üyeliğini sonlandırma hakkına sahiptir. Üyeliğinizi sonlandırdıktan sonra sitemiz ile tüm ilişkiniz kesilmiş olacaktır. Üyeliğinizi sonlandırmak için talebinizi e-mail ile iletmeniz yeterlidir. Aşağıdaki durumlarda üyelik sonladırma işlemi gerçekleştirilmez:

   

  Üyenin son verdiği sipariş üzerinden 45 gün geçmemişse.

  Farklı bir eposta adresi ile üyelik iptal talebinde bulunulduysa

  Üyeye kayıtlı bilgilerinden ulaşılamıyorsa


  Aşağıdaki durumlarda üyelikler tarafımızdan iptal edilir ve üyeliği iptal edilen e-mail adresi ile gelen talepler değerlendirmeye alınmaz:


  Üye ahlak dışı mesajlar gönderiyor yada yorum yazıyorsa

  Sahtekarlık girişiminde bulunduysa

  Sisteme veya site ismine zarar vermeye yönelik girişimde bulunduysa


  1.3 - Üye Güvenliği


  Üye Bilgileri Güvenliği: Üyenin güvenliği için sitemizde her türlü önlem alınmıştır. Bu alınan önlemlerin yanında üye, giriş bilgilerinin güvenliğinden sorumludur. Sitemize giriş için kullandığınız bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşmayın, güvenli olduğundan emin olmadığınız bilgisayarlardan sisteme giriş yapmayın.


  Kredi Kartı Güvenliği: Sitemizde kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde kredi kartınız ile ilgili hiç bir bilgi alınmaz ve depolanmaz. Kredi kartı bilgilerinize, site yöneticileri dahil hiç bir  Baburtech Bilişim A.Ş. personeli ulaşamaz. Ödeme işlemi esnasında bankalar tarafından sağlanan SET protokolü ile SSL kullanılarak kredi kartı bilgileriniz banka sistemlerine iletilir. Bu sebeplerden dolayı sitemizde kredi kartı kullanmanız ilave bir risk getirmemektedir.


  Sitemizi mutlaka Üye Çıkışı yaptıktan sonra terk edin. Üye Çıkışı yapmadan aynı pencerede başka sayfa görüntülemeyin. 

   

  1.4 - Eposta Mesaj Listeleri


  Sitemize ait genel eposta listemiz bulunmaktadır. Listeye üye olduğunuzda genel tanıtım, indirim, kampanya ve yeni ürün mesajları posta kutunuza gönderilir. Dilediğiniz zaman listeden ayrılabilirsiniz.


  1.5 - Kullanıcı Adı (Eposta) Değişikliği


  Mevcut üyeliğinizde geçerli kullanıcı adınızı (eposta adresinizi) değiştirmek için; kullanmak istediğiniz yeni eposta adresini, değiştirme gerekçenizle birlikte teknik@laptopyedekparca.com adresine gönderebilir veya iletişim sayfamızdaki form yardımıyla bize yazabilirsiniz.


   2.0 Alışveriş


  2.1 - Alışveriş Sepeti


  Alışveriş Sepeti : Her kullanıcıya sitemize girdiğinde bir alışveriş sepeti verilir. Bu alışveriş sepeti sayfanın sağ üst bölümünde yer alır.

  Üye Sepeti : Site üyelerimiz üye girişi yaptıktan sonra üye sepeti açılır. Üyelerimiz sepete dilediği ürünü ekleyebilir, silebilir ve satın alabilir. Üye ürünleri satın alana yada silene kadar siteyı terk etse dahi ürünler sepette kalır.

   

  2.2 - Ürün Seçimi


  Ürün seçmek mümkün olduğunca basit tutulmaya çalışılmıştır. Birçok farklı yöntem ile ürün seçimi yapabilirsiniz:


  a- Arama Yaparak : Ürünle ilgili arama yapabilirsiniz. Sayfanın Üst tarafında yer alan Arama kutucuğundan ürün adı, marka adı, parça kodu ya da anahtar kelime ile arama yapabilirsiniz.

  b- Kategorilerden : İlgilendiğiniz kategorileri inceleyerek istediğiniz ürünlere ulaşabilirsiniz. 

  c- Reklamlar Ve Tanıtımlardan : Sitemizin çeşitli bölümlerinde yer alan ürün reklamları, indirimli ürünler, çok satanlar, yeni ürünler gibi çeşitli ürün tanıtımlarını takip edebilirsiniz.

   

  2.3 - Sipariş Verme


  Seçtiğiniz ürünlerin siparişini vermek kısa ve kolay bir işlemdir. 3 adımda siparişinizi verebilirsiniz:


  a- Alışveriş Sepeti : Sipariş verme işlemine geçmeden önce "Sepetim" linkini kullanarak Alışveriş Sepeti sayfasından ürün ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz. Bu sayfada ürün silebilir ya da adet değiştirebilirsiniz.

  b- Ödeme Seçenekleri : Mevcut sistemin kabul ettiği ödeme seçeneklerinden birini seçerek, ödeme yapacağınız yolu belirtebilirsiniz.

  c- Fatura ve Teslimat: Fatura adresiniz varsayılan üye bilgilerindeki adresinizdir. Farklı bir adres kullanacak iseniz bunun için de gerekli alan bırakılmıştır.

   

  Girdiğiniz tüm bilgilerin görüntülendiği sayfada son olarak bilgilerin doğruluğundan emin olup ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

   

  DİKKAT : Ödeme gerçekleştiğinde, bu bilgiyi içeren bir sayfa açılır. Bu sayfa açılmadan pencereyi lütfen kapatmayın. Birçok kullanıcı Gönder tuşuna basıp pencereyi kapatmaktadır. Alışverişin gerçekleşmesi İçin Onay Sayfasının görüntülenmiş olması gerekmektedir. Siparişin alındığı bilgisini içeren sayfa açıldıktan sonra İleri butonuna basın. Siteyi terk edecekseniz sayfanın sağ tarafında yer alan Üye Çıkışı linkini tıklayın.

   

  2.4 - Taksitli Alışveriş


  Taksitli alışveriş yalnızca anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapılır

  Taksit tutarları ve süreleri her kart için farklılıklar gösterebilir. Uygulanan faiz oranları bankaların aldıkları oranlara göre belirlenir.

  Her hangi bir bildirime gerek duyulmaksızın oranlar değiştirilebilir, taksitli satış durdurulabilir veya geçici olarak ara verilebilir.

  Ödenecek taksitler, ürün sayfasındaki ilgili linkten görülebilir. Bu rakamlar kesin taksit tutarları değildir ödeme sonrasında çok küçük farklar oluşabilir. Banka tarafından küsurlu rakamlar aşağı veya yukarı yuvarlanabilmekte veya taksit tutarlarındaki küsuratlar ilk veya son taksitlere eklenebilmektedir. Bu durum sitemizin insiyatifi dışında gerçekleşen tamamen banka sistemi tarafından yapılan bir işlemdir.


  Örneğin : 10 YTL tutarını 3 taksit olarak ödediğinizde banka 1. taksiti 3.4 YTL sonraki iki taksiti 3.3 YTL olarak tahsil edebilir. Ya da ilk taksit 3.33 YTL sonraki 2 taksit 3.33 YTL olabilir. Bizim sistemlerimizde bu ödeme her taksit için 3.33 YTL olarak görüntülenecektir. 

   

  2.5 - İndirimler & Kampanyalar


  Sitemizde belli ürünlere veya ürün gruplarına kampanyalar düzenlenir. Kişiye özel indirimler yapılabilir.

  a- İndirimler & Promosyonlar : Bazı ürünlerde belli bir süre ve satış adeti için indirimler uygulanır. Bu indirimleri görebileceğiniz gerekli görseller sitemizde bulunmaktadır. İndirimli fiyatlar döviz ile satılan ürünlerde günden güne kurdan kaynaklanan farklılıklar gösterebilir.

  b- Kişiye Özel İndirimler : Baburtech Bilişim A.Ş. , bazı durumlarda kişiye özel indirimler yapabilir. Bu tür indirimler herhangi bir kritere göre duyurularak veya duyurulmadan yapılabilir. Müşteriye özel indirimler, İndirim Kuponu veya Hediye Çeki ile yapılabilir.

  c- Seri Sonu İndirimleri : Stoktan çıkartılacak veya devamı gelmeyecek ürünlerde seri sonu indirimler yapılmaktadır. Çoğu zaman maliyetin yarısına hatta daha altına satışlar gerçekleştirilmektedir. Bu tür ürünlerle karşılaştığınızda almayı düşünüyorsanız acele etmenizi tavsiye ederiz.

  d- Bundle Ürünler : Bazı zamanlarda bazı ürünler ilgili bir başka ürünle birleştirilerek satışa sunulur. Fiyat farkı olmadan veya iki ürün fiyat toplamlarının altında ücretlere satış yapılır. 

  Not : Her türlü indirim yalnızca satın alma esnasında sitede görüntüleniyorsa geçerlidir. Önceden veya daha sonradan yapılan alımlarda her hangi bir talepte bulunulamaz.

   

  2.6 - Satış Sözleşmesi


  Sitemizde alışveriş yapan herkes bu sözleşmeyi okumuş ve kabul etmiş sayılır.

  a- Satış : Satış işlemi yalnızca 18 yaşından büyük ve Türkiye'de İkamet eden kişilere yapılır.

  b- Vergi : Satışı yapılan tüm ürünlere yasal oranda KDV ilave edilir.

  c- Üye Bilgileri : Üye, bilgilerini eksiksiz ve hatasız girmelidir. Teslimat için sabit telefon numarası ve vergi numarası girilmesi zorunludur. Bu bilgiler hem güvenlik için hem de kanuni zorululuktan dolayı gereklidir.

  d- Hatalar : Ürün açıklaması, adı, fiyatı, resmi gibi içerikte oluşabilecek hatalardan dolayı Baburtech Bilişim A.Ş.,sorumlu tutulamaz.

  e- Fiyat Politikası : Sitemizde satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği Baburtech Bilişim A.Ş.  belirler. Etiket Fiyatı, Satış Fiyatı ve İndirimli Fiyat buna dahildir. Müşteri, ürün üreticisi, ithalatçısı veya dağıtıcısı dahil hiç kimsenin fiyat değiştirmemiz konusunda firmamızı  zorlama yetkisi yoktur. Yazım hataları istisnadır.

  f- Ürün Stokları : Satıştaki bazı ürünlerde stok bulunmayabilir. Bu sebeple Baburtech Bilişim A.Ş.  sipariş verilen ürünlerin tümünün temininden sorumlu değildir. Temin edilemeyen ürün olduğunda müşteriye en kısa sürede bilgi verilerek en uygun seçenekler iletilir. Müşteri dilediğini seçmekte özgürdür.

  g- Garanti : Firmamız ve müşteri, Garanti Koşulları sayfasında belirtilen kurallar çerçevesinde hareket eder.

  h- İade : Baburtech Bilişim A.Ş.  sattığı herhangi bir ürünü İade Koşulları sayfasında belirtilen durumlarda iade alma garantisi verir.

  i- Ücretler : Firmamız tarafından tahsil edilecek tüm ücretler ilgili bölümlerde müşterinin görebileceği şekilde açıkça görüntülenir. Bu fiyatlara sonradan itiraz edilemez.

  j- Müşteri Memnuniyeti : Firmamız müşteri memnuniyetini maksimum düzeyde tutmak için yoğun çaba harcamaktadır. Sitemizi zarara uğratmaya yönelik ve genel ticaret kuralları çerçevesinde olmayan müşteri talepleri hariç tüm şikayet ve istekleriniz dikkatle incelenerek hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır.

  k- Güvenlik Tedbirleri : Sitemize verilen siparişler, bir dizi güvenlik tedbirinden geçtikten sonra müşteriye gönderilir. Site yöneticilerimiz bu işlemler esnasında müşteriden bazı ek bilgiler talep edebilir. Talep edilen bilgiler sizin güvenliğiniz içindir. Müşteri bu talepleri karşılamakla yükümlüdür. Banka veya yöneticilerimiz tarafından güvenli görülmeyen ya da şüphe uyandıran siparişler sevk edilmez.

  l- Ürün Teslimatı : Teslimatlar yalnızca firmamız tarafından belirlenen kargo şirketleri veya kendi dağıtım ağımız ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilir. Farklı bir kargo şirketi ile teslimat, imkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır. Sipariş edilen ürün teslim alınırken mutlaka kontrol edilmeli, hasarlı veya hatalı paketler teslim alınmamalıdır. Ürün teslim alındığı anda siparişiniz kargo yetkilisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş sayılacaktır.


   3.0 Garanti & İade


  3.1 - Garanti Koşulları


  Sitemizde satılan tüm ürünler; üretici, ithalatçı, dağıtıcı ve bizzat firmamız garantisi altındadır.

  a- Garanti Kartlı Ürünler : Garanti kartları ile belli bir süre için garanti altına alınmış ürünlerin tamiri veya değiştirilmesi garanti kartlarında belirtilen servislerin yetkisindedir. Bu ürünlerin bakımı, tamiri ve değişimi için size en yakın servise başvurmanız gerekmektedir.

  b- Yedek Parçalar : Tek başına kullanılabilen bir ürün olmayıp başka bir ürünün tamamlayıcısı/parçası durumundaki ürünler yedek parça olarak değerlendirilmiştir. Asgari 2 yıl olan yasal ürün garantisi bu gibi, vasıfları nedeniyle yedek parça kapsamına giren ürünler için geçerli değildir. Yedek parça kapsamındaki tüm ürünlerin kendileri için belirlenmiş özel garanti süreleri mevcuttur. Bu süreler ürün detaylarında belirtilmiştir.

  c- Diğer Tüm Ürünler : Garanti kartı olmayan ve yedek parça kapsamı dışındaki tüm ürünler, ilk kullanımda ürünün arızalı çıkması halinde yenisi ile değiştirilir. Tüm değiştirme işlemlerinde ürünün, ürünle birlikte verilen aksesuarların, ambalaj ve paket malzemelerinin fiziksel zarar görmemiş olması gerekmektedir.

  d- Genel Bilgi : Aldığınız bir ürünün yukarıdaki şartlar çerçevesinde arıza değişimi yapılabilmesi için e-mail ile firmamıza talebinizi bildirip onay almanız gerekmektedir. Onay alınmadan yapılacak ürün değişim talepleri kabul edilmez. Talebinizden sonra gerekli prosedür tarafınıza bildirilecektir.

  e- Kargo Ücreti : Arızalı ürün değişimi işlemlerinde kargo ücreti gönderirken müşteriye, geri gönderimde firmamıza aittir.

   

  3.2 - İade Koşulları


  Yedek parça ve ikinci el ürünler haricinde, satın aldığınız bir ürünü hiçbir sebep belirtmeksizin 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

  a- İade Şartları: İade işleminden önce e-mail ile bize iade talebinizi bildirmelisiniz. Onay aldıktan sonra en geç  3 iş gününde firmamıza ulaşan ürün iade alınır ve ücreti iade edilir.

  İstisnalar : Ambalajı deforme olmuş, denenmiş veya satılabilir özelliğini kaybetmiş, fiziksel zarar görmüş ürünler iade alınmaz. İade işleminde yalnızca ürün için alınan ücret iade edilir. Aksi bildirilmedikçe ürün ile birlikte verilmiş her türlü evrak, hediye, ek ürün indirim kuponu vs. promosyonlar mevcut ise bunların da iadesi gerekmektedir.

  b- Kargo Ücreti : İade işlemlerinde kargo ücretleri müşteri tarafından karşılanır.

   

   4.0 Kargo & Gönderi İşlemleri


  4.1 - Kargo Ücretleri


  Sitemizde yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca Baburtech Bilişim A.Ş. tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır. Diğer kargo şirketleri ile gönderim talepleri imkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır.

  a- Ücretler : Sipariş edilen ürünlerin ulaşımı ile ilgili kargo dahil tüm ücretler alıcıya aittir. Anlaşmalı kargo firmaları ile gönderilerimizde ücretler mümkün oldukça minimuma çekilmiştir.

  b- İstisnalar : Arızalı ürünün değiştirilerek geri gönderimi ve yanlış ürün gönderimi gibi durumlarda kargo ücretleri Baburtech Bilişim A.Ş.  tarafından karşılanır.

   

  4.2 - Kargo Süreleri


  Kargo taşıma süreleri Baburtech Bilişim A.Ş.  tarafından belirlenmez. Firmamız yalnızca kargoya teslim edilecek zamanı bildirmekle yükümlüdür. Anlaşmalı kargo şirketleri tarafından bildirilen taşıma süreleri aşağıdadır.

  a- Yakın İller : Firma merkezimiz Ziya Gökalp Cad. No: 9/3 Kızılay/Ankara 'dadır. Merkez ilimiz ve komşu illere sevkiyat süreleri  24 saattir. Ayrıca kargo şirketleri tarafından her gün sevkiyat yapılan iller olan İstanbul, İzmir gibi büyük şehirler için süreler aynıdır.

  b- Uzak İller : Uzak iller için teslimat süresi yaklaşık 48 saattir.

  c- Süre Hesaplaması : Siparişinizin gönderildiği bilgisi size ulaştıktan sonra ulaşma süresi işlemeye başlar. Tüm hesaplamalar iş günü olarak hesaplanmalıdır. Pazar günleri ve tatil günleri süre hesaplarken kullanılmamalıdır.

  d- İstisnalar : İstenmeden özel koşullar oluşması halinde bu süreler değişebilmektedir.

   

  4.3 - Gönderi Güvenliği


  Siparişlerinizin size en güvenilir şekilde ulaşmasını sağlamak için Baburtech Bilişim A.Ş.  azami gayreti sarf etmektedir.

  a- Paket Güvenliği : Gönderdiğimiz her paket ve koli, zarar görmesini önlemek için özel olarak ambalajlanır ve kargoya teslim edilir. Ürün cinsine göre farklı paketler kullanılabilmektedir.

  b- Güvenlik Testleri : Baburtech Bilişim A.Ş.  paketlerin güvenli olarak adreslere ulaştığını dönem dönem test etmektedir. Testler 2 farklı biçimde yapılır. Birincisi bizim seçtiğimiz bölgelere test amaçlı paketler gönderilir ve paketlerin taşıma esnasında zarar görüp görmediği incelenir. İkincisi müşteri ile irtibata geçilerek teslimat konusunda bilgi sorulur. Bu tür bir soru ile karşılaştığınızda müşteri temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler güvenliği arttırmamıza yardımcı olacaktır.

  c- Ek Tedbirler : Testler sonucunda gereklilik oluşursa firmamız taşıma için ek tedbirler uygulayabilir. Bunlar paketleri güçlendirmek veya bazı bölgelere ilan edilen kargo şirketinden farklı bir şirketle gönderi yapılmasını kapsayabilir.

   

  4.4 - Teslimatta Dikkat Edilmesi Gerekenler


  Müşteri paketi teslim alırken bazı hususlara özellikle dikkat etmelidir. Dikkat edilmemesi halinde gönderinin size layıkıyla ulaştırıldığı kabul edilir.

  a- Paket Kontrolü : Paket size ulaştığında fiziksel olarak zarar görüp görmediğini kontrol edin. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış paketleri mutlaka kargo yetilisi eşliğinde açarak kontrol edin. Beklenmedik bir durum olduğunda paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak tarafımıza iade edilmesini sağlayın.

  b- Hasarsız Görünen Paketler : Bazı durumlarda paket dışarıdan bakıldığında zarar görmemiş olsa bile içindeki ürünler her hangi bir sebepten dolayı zarar görmüş olabilir. Pakette bir hasar belirtisi olmasa bile paketi kargo yetkilisi eşliğinde kontrol edin.

  c- Ücret Talebi : Kargo ödemesi şirketimize ait olan gönderilerde, kargo yetkilisi veya bu kılıkta herhangi bir şahıs sizden ücret talep ediyorsa kesinlikle ödeme yapmayın. Bu tür talepleri lütfen bize bildirin. Yalnızca kargo ücreti müşteriye ait gönderilerde kargo şirketi ücret tahsil edebilir.


   


  5.0 Gizlilik Politikası


  5.1 - Telif Hakkı ve Sorumluluklar


  Bu ilkeler Baburtech Bilişim A.Ş.  tarafından telif hakkı ve sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır

  http://www.laptopyedekparca.com web sitesi içeriğindeki tüm materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, resim, işaret, program ve sair fikir ürünleri telif hakları Baburtech Bilişim A.Ş.  'ne aittir. Firmamız bu haklarına herhangi bir sınırlandırma getirmemiştir ancak kaynak gösterilerek kullanılırlarsa emeğe de saygı gösterilmiş olur. Bu site içerisinde satışı yapılan ürünlere ait bilgi, resim, özellik vs her türlü içerik firmamız tarafından oluşturulmuş veya derlenmiştir. İstenildiği şekilde kullanılabilirler. Kaynak gösterilerek kullanılması emeğe saygı ifadesi olur.

   

  5.2 - Reklam Dağıtımları


  Baburtech Bilişim A.Ş.  tarafından yapılan reklam dağıtım ilkeleri.

  a- Site İçi Reklam : Site içinde gösterimi yapılan her türlü reklam yayını Baburtech Bilişim A.Ş. insiyatifindedir. Site içi reklam yayınlarında satışı yapılan ürünler, markalar ve her türlü ilgili materyaller genel marka ve ürün yapısı bozulmadan herhangi bir izin alınmaya gerek duyulmaksızın yapılır. Bu reklam yayınları yalnızca satışı desteklemek amacıyla yapılmaktadır. Marka veya ürün üzerindeki hak sahibi yalnızca yapı bozulması halinde veya kötü niyetli kullanım tespit etmişse reklam yayınının durdurulması veya düzeltilmesi talebinde bulunabilir. Hak veya tazminat talebinde bulunulamaz.

  b- Eposta Dağıtımları : Site müşterilerimize yapılan eposta reklamları yalnızca posta listesi üyelerine yapılır. İçerisinde bir çok ürün veya marka içeren reklam dağıtımı yapılabileceği gibi tek bir ürün veya marka reklamı dağıtılabilir. Tek bir ürün veya marka dağıtımları özel anlaşmalar çerçevesinde yapılır. Yapılan reklam dağıtımlarında, dağıtımı yapılacak reklam içeriğini belirleme yetkisi Baburtech Bilişim A.Ş.  'ne aittir. Yalnızca özel anlaşmalarda ortak proje geliştirilir.

  c- Insert İlan Dağıtımı : Gönderi paketlerinin içinde bazı dönemlerde insert ilan dağıtımı yapılabilir. Bu ilanların hangi paketlere yerleştirileceği Baburtech Bilişim A.Ş.  tarafından belirlenir. Ürün veya marka sahibinin seçim yetkisi bulunmaz.

  d- Medya Reklamları : Ücret karşılığı yaptırılan gazete, dergi, televizyon, radyo, internet vs. reklamlarında yapılan reklam çalışmalarının içeriği Baburtech Bilişim A.Ş.  tarafından belirlenir. Dilediği her ürünü reklam içerisinde bulundurabilir. Yalnıza özel anlaşmalarda ortak proje geliştirilir.

   

  5.3 - Session ve Cookie Kullanımları


  Baburtech Bilişim A.Ş. tarafından site içerisinde işleyişi kontrol altında tutabilmek için session kullanılmaktadır. Session, sitemizde güvenliği arttırmak, kullanıcı hareketlerini takip edebilmek, hızı arttırmak ve bazı işlemlerin gereksiz tekrarını önlemek maksadı ile kullanılmaktadır. Session kullanımı Cookie kullanımı ile desteklenir ve birlikte kullanımı zorunludur. Basit olarak kullanımı şu şekilde gerçekleşir. Bir kullanıcı web sitemizi ilk kez ziyaret ettiği esnada yeni bir session (oturum) açılır. Yaptığı tüm hareketler bu oturuma kayıt edilir. Kullanıcı alışveriş yapmadan siteyi terk ettiğinde bir sonraki ziyaretinde kullanabilmesi için session açık tutulur. Eğer alışveriş yapmışsa oturum kapatılır.

  Genel Amaç : Session, SSL oturumlarının güvenliğini arttıran tedbirlerdir. Size özel bilgileri almak maksadıyla kullanılan yazılımlar veya casus yazılımlar olarak değerlendirilmemelidir, bu türdeki sistemlerde kullanımı zorunludur.

   

  5.4 - Bilgi Paylaşımı


  Baburtech Bilişim A.Ş.  tarafından bilgileriniz sizin rızanız olmadan veya kanuni zorunluluk doğmadan üçüncü şahıslara verilmez.

  a- Bilgi Birleştirilmesi : Web sitemize üye olan kullanıcılara ait bilgiler ticari bir amaç için, para karşılığı veya her hangi bir karşılık olmaksızın üçüncü şahıslara verilmez. Ancak üçüncü şahıslardan alınan bilgiler firmamızdaki bilgilerle birleştirilebilir. Birleştirilme sonrası rızası olmayan kullanıcılar firmamızdan yalnızca silme talebinde bulunabilir. Hak talep edemez, dava açamaz, bilgilerin alındığı kanal hakkında bilgi isteyemez. Silme taleplerine Baburtech Bilişim A.Ş. anında yanıt vermekle yükümlüdür.

  b- Zorunlu Bilgi Aktarımı : Yetkili kurum, kuruluş ve adli merciiler tarafından yazılı bir belge ibrazı halinde bilgileriniz bu belgeyi ibraz edene verilebilir. Verilebilecek bilgiler son kayıtlı bilgilerin yanında arşiv bilgilerini de içerebilir. Kullanıcı herhangi bir hak talep etme, karşı dava açma veya itirazda bulunma hakkına sahip değildir.

  c- Bilgi Kullanımı : Sitemizde bulunan kullanıcı bilgileri gerektiği durumlarda resmi işlemler için kullanılacaktır.

  d- İstisnalar : Bazı istisnai durumlarda bilgi birleştirilmesi veya devri yapılabilir. Bu durumlar şunlardır: 

  Sitenin devredilmesi, satılması, el değiştirmesi gibi oluşabilecek durumlar. 

  Sitenin işleyişinde oluşabilecek değişiklikler. İsim değişikliği halinde 

  de bilgi birleştirilmesiveya devri gerçekleşebilir.   

   6.0 Hakkımızda


  6.1 - İrtibat Bilgileri


  Ünvanı : BABURTECH BİLİŞİM A.Ş. (SAİM BABUR)

  Ziya Gökalp Cad. No: 9/3 Kızılay/Ankara

  Tel: 0850 302 06 47
  Şirket Mobil: 0554 558 82 82